Légió Patria Nostra
Az Idegenlégió, amely sok embertársunkban csodálatot és elutasítást egyaránt kivált.
A misztikum és a valóság határvonalán egyensúlyozik.
Fantáziákat sző, miközben előítéletek és tudatlanság árnyékában él, ám valójában olyan értékeket képvisel, amelyek messze túlmutatnak faji vagy vallási határokon, és amelyek sok szempontból közel állnak a mi saját értékrendünkhöz!
Franciaország a felvilágosodás korának gazdag örökségét örökölte, amely rendkívül különlegessé tette a világ színpadán.
E hagyaték egyik alapköve a menedékjog, amely lehetőséget ad az üldözötteknek arra, hogy új otthonra leljenek.
Az Idegenlégió e jogot nem csupán hangsúlyozza, hanem meg is testesíti, hiszen az elköteleződni vágyóktól sosem kérik múltjuk vagy származásuk bizonyítékát.
Az egyik legfontosabb elve, hogy mindenkinek lehetőséget ad a második esélyre – ez pedig a remény szikráját hordozza mindazok számára, akik új életet keresnek.
A sereg a múlt nagy építőmestereinek világában gyökerezik.
Legyen szó ősi templomokról vagy középkori vallási építkezésekről, a Hagyomány a beavatottak révén öröklődött.
E mesterek fiai, akár fából, akár kőből építettek, ma már nem mindenhol vannak jelen, de itt van Franciaországban az Idegenlégió „Úttörői”, akik tovább őrzik e hagyományokat.
E férfiak, akik választási lehetőséget kínálnak egy új haza szolgálatára, titokzatos és vonzó aurát teremtve hívják fel magukra a figyelmet.
Louis-Philippe 1831-ben alapította ezt a különleges testületet, amelynek eredeti célja a gyarmati birodalom védelme és kiterjesztése volt, egyedülálló elegyét alkotva hősiességnek és bátorságnak.
De vajon miért beszélünk ezekről a férfiakról ?
Egy rítusból származó megállapítás talán megvilágítja ezt a kérdést:
„Világpolgárként ajánlatos, hogy polgári kötelességeit példamutatóan teljesítse… Őszintén engedelmeskedjen a külföldi kormány törvényeinek, amelyek ideiglenesen védelmet vagy menedéket nyújtanak Önnek…”
Milyen közös szálak fűzik össze e seregtestet a mi rendünkkel?
Milyen mitológia és rítusok rejlenek hagyományaink mögött?
Milyen magasabb értékeket hirdetnek?
Ezek a kérdések nem csupán válaszokat keresnek; inkább arra bíztatnak minket, hogy alázattal és nyitott elmével merüljünk el a gondolkodás tengerében, és felfedezzük e két világ titkait és összefonódásait.
..A légió azt az álláspontot képviseli, hogy a házasemberek nem alkalmasak újoncoknak, mivel a Légió élete nem családorientált.
Az újonnan felvettek fizetése nem elegendő egy feleség vagy család eltartására.
A belépés egy másik akadálya a büntetett előélet mely azonnali elutasítást eredményezhet.
Régebben a „nem kérdezünk semmit” elv dívott. A jelenlegi Légió megengedheti magának, hogy válogasson, ezért válogat is.
A Légióban a tisztek francia állampolgárok.
Minden újonc úgy kerül be a Légióba, hogy vagy egy toborzóközpontban, vagy a csendőrségen jelentkezik.
Ha az önkéntes a csendőrségen jelentkezik, a légió egy alacsonyabb rangú altisztje (non- commissioned officer) elviszi a toborzóközpontba.
Ott megszabadítják az útlevelétől (ha ez nincs, eltanácsolják), és egyéb tárgyaitól.
Az újonc pénzt, ruháit és személyes tárgyait átveszik, és letétbe helyezik (????).
Abban az estben, ha elutasítják a jelentkezőt, a papírjait visszakapja (elvileg a többit is).
Abban az esetben, ha felveszik, személyes holmiját értékesítik, és szolgálata végén csak a számlán tartott pénzét és az útlevelét kapja vissza.
A franciául nem tudó újoncoknak el kell sajátítaniuk a nyelvet, méghozzá nagyon gyorsan.
A jelentkezőnek kiadják az „egyenruháját”, mielőtt munkába fogják. A munka általában takarítás vagy a konyhában való segédkezés.
A munka „jó bevezetés a légiós életbe”, hiszen az alsóbb rendfokozatúak számára az olyan feladatok – corvée- a mindennapi élet részét, képezik, egészen az előléptetésig…
A Légiós
1831. március 10-én Lajos Fülöp francia király elhatározta az idegenlégió létrehozását, melynek elsősorban az volt a feladata, hogy a franciák jelenlétét biztosítsa az algériai kolónián. A legtöbb francia gyarmati háborúban bevetették az idegenlégiót. Az Idegenlégió megalakulása óta a légió a legnagyobb vereségét az indokínai Dien Bien Phunál szenvedte el. A speciális bevetési csoportokkal rendelkező idegenlégióban…
Hatékony fegyverek használata a légióban
„Légiós, önként jöttél hozzánk. Szabad akaratodból elkötelezted magad, hogy becsülettel és hűséggel szolgálj… Az ősökhöz hasonlóan, lelked teljes erejével fogsz szolgálni, és ha kell, azt a végsőkig teszed. A légió lett az új hazád, amely mindig a szívedben fogod élni. Ez legyen a mottód: Légió Patria Nostra.„ A Francia Idegenlégióban használt fegyverek 2000-ig. Régen és…
Életerős újoncok, így csatlakozhatnak az Idegenlégióhoz.
A légióba való belépés nem könnyű, mivel sokan asszociális elemek és bűnözők gyűjtőhelyének vélik a Légiót, azt gondolják, hogy szinte bárkit felvesz a soraiba. Ez egyáltalán nincs így. A legionárius élet keménysége ellenére- vagy talán éppen miatta – a szükségesnél jóval több a jelentkező -újoncok-. Újoncok. Nem számít kivételnek, hogy a pályázóknak csak a 10…
Miért lett fehér a Francia Idegenlégiós kepije?
Idegenlégió fehér kepi-je a kepi blanc, a világ legkülönlegesebb katonai fejfedői közé tartozik. A brit ejtőernyősezred vörösesbarna barettjével és az amerikai különleges hadműveletek erőinek zöld barettjével együtt az Idegenlégió fehér kepi-je a kepi blanc, a világ legkülönlegesebb katonai fejfedői közé tartozik. Noha a fehér kepi a légió magalakítása után több mint száz évvel vált hivatalos…
Mesterlövész az Idegenlégió-ban, és szervezetei
A Francia Idegenlégió ezredei Az Idegenlégió az Idegenlégió Parancsnokságból (COMLE) és tizenegy hadtestet alkotó ezredből vagy egységből áll (kilenc a szárazföldön Franciaországban, kettő a tengerentúlon). Ezek közül hat ezredet a szárazföldi erők parancsnokságához (CFT) helyeznek el, az egyesített fegyveres dandárokon belül. Mesterlövész. Az 1RE- n kívül négy ezred található a francia szárazfölön: a Légió 1. felderítőezrede…
Lebilincselő mítosz, legenda a Francia Idegenlégió-ról
Oh, milyen izgalmas téma! A Francia Idegenlégióval kapcsolatban számos mítosz és legendák keringenek, de most itt az idő, hogy felfedjük az igazságot! Mit lehet hallani a Francia Idegenlégióról? Talán azt gondolnád, hogy csak a kemény legényeknek való, vagy hogy csak az elkeseredettek csatlakoznak hozzá. Ne aggódj! A Francia Idegenlégió nem csupán egy hadsereg, mint sokkal…